Volvo Cars першою серед автовиробників запропонує автомобіль без ключа

Протягом десятиліть водії звикли використовувати ключі або брелоки для відкриття/закриття дверних замків в автомобілі і запуску двигуна. Але все змінюється. Volvo Cars йде на революційний крок для автоіндустрії - в 2017 році компанія планує першою серед світових автовиробників запропонувати свої машини без фізичних ключів.

 

 

 

Клієнтам Volvo буде доступний спеціальний додаток, який вони зможуть встановити в свої мобільні телефони. Ця програма дозволить замінити фізичні ключі цифровими. Інноваційна технологія цифрових ключів з використанням технології Bluetooth надасть покупцям автомобілів Volvo більше можливостей - вони отримають багато переваг, в тому числі нові методи спільного використання машин. Новий додаток Volvo наділяє цифровий ключ в мобільному телефоні користувача всіма функціями, які в даний час виконує фізичний ключ, наприклад, блокування і розблокування дверних замків, замка кришки багажника і запуск двигуна. Нова технологія також здатна надати клієнтам Volvo більше одного цифрового ключа, а це означає, що користувачі зможуть отримати доступ до різних автомобілів шведського бренду, які знаходяться в різних місцях, що буде відповідати вимогам самих користувачів.

 

 

Використовуючи додаток, люди зможуть бронювати та оплачувати прокат автомобілів в будь-якій точці світу, а цифровий ключ буде негайно направлений на їх мобільний телефон. Після прибуття, клієнт за допомогою GPS-системи зможе легко знайти орендований ним автомобіль, відкрити двері і відправитися в поїздку. Це дозволить уникнути черг біля стійок агентств з прокату автомобілів в аеропортах і на залізничних вокзалах. Технологія з використанням цифрових ключів Volvo Cars зробить процес спільного використання автомобілів простим і зручним. Власники автомобілів Volvo зможуть пересилати свої цифрові ключі іншим людям на їх мобільні телефони, а ті, в свою чергу, зможуть без зусиль користуватися машинами - це можуть бути члени сім'ї, друзі або колеги.

 

 

«У Volvo не зацікавлені в технологіях заради технологій. Нові розробки повинні робити життя наших клієнтів легше, зручніше та економити їх час. Мобільні технології постійно розвиваються, а разом з ними зростають очікування і вимоги наших клієнтів, які хочуть мати простий і зручний доступ до своїх машин, - вважає Хенрік Грін (Henrik Green), віце-президент із стратегії розробки продукції та модельного ряду Volvo Cars. - Наша інноваційна технологія цифрових ключів здатна повністю змінити принципи доступу до автомобілів і спільного використання машин. Замість того, щоб простоювати днями на парковці, автомобілі будуть використовуватися частіше і ефективніше відповідно до побажань їх власників».

 

 

Volvo приступить до тестування цієї технології навесні 2016 року: вперше вона з'явиться в тестовому режимі в автопарку компанії з прокату автомобілів Sunfleet, яка пропонує свої послуги в аеропорту Гетеборга (Швеція). У 2017 році обмежена кількість доступних для продажу автомобілів буде оснащена цифровими ключами.

 

«Очевидно, коли почнеться етап впровадження, ця технологія буде доопрацьовуватись, - додає Мартін Росенквіст (Martin Rosenqvist), директор із спеціальних продуктів нових автомобілів Volvo Cars. - Ми вивчаємо, як наша інновація може використовуватися в майбутньому, і ми раді розглянути будь-які ідеї».

 

Volvo належить першість в області рішень із застосуванням цифрових ключів. У 2015 році шведський виробник представив першу в світі послугу доставки придбаних в інтернет-магазинах товарів безпосередньо в автомобіль - для цих цілей кур'єрська служба отримує одноразовий цифровий ключ. Тепер технологія цифрових ключів буде доступна самим власникам автомобілів Volvo. 

Як і раніше, компанія буде надавати фізичні ключі за бажанням клієнта. 

Інноваційна технологія Volvo «без ключа» буде вперше продемонстрована на Всесвітньому мобільному конгресі 2016 (22-25 Лютого), який пройде в Барселоні. Volvo представить розробку на стенді компанії Ericsson.