Volvo першим впровадить HD-мапу Google у свої авто

09:01 | СІЧЕНЬ 25 2023
Volvo першим впровадить HD-мапу Google у свої авто

Наприкінці 2022 року компанія Volvo Cars представила свою останню новинку – електромобіль Volvo EX90 – з інноваційною низкою датчиків: камерами, радарами та lidar. Водночас компанія активно працює над вдосконаленням системи допомоги водію та запровадженням технології автономного водіння. Для цього автомобіль повинен у деталях розпізнавати середовище навколо: безпосередньо перед водієм, на великих відстанях, а також за поворотами.

Тому Volvo Cars першою серед автовиробників впровадить HD-мапу Google у майбутні автомобілі у партнерстві з Google та стратегічною філією Polestar. Розроблена спеціально для автовиробників, мапа надаватиме найбільш актуальну й детальну інформацію про дороги. Очікується, що інновацію спершу отримають нещодавно презентовані Volvo EX90 і Polestar 3.

Компанія продовжує розробляє функцію Pilot Assist, яка допомагає водію керувати транспортним засобом. Вона синхронно працюватиме із HD-мапою Google та вхідними даними від сучасних зовнішніх датчиків: lidar, 5 радарів і 8 камер. Та і це ще не фінальна ілюстрація точних можливостей HD-мапи.

Інтеграція HD-мапи Google дозволить об’єднати дані сучасного датчика Volvo EX90 із точними даними Google про смуги руху та локалізацію. А це – полегшення допоміжного водіння при зміні смуги руху, використанні функції Pilot Assist і майбутньої технології автономного водіння.

«Volvo Cars прагне працювати з лідерами у галузі технологій, тому посилюює партнерство із Google. Інтеграція HD-мапи Google у майбутні автомобілі Volvo допоможе покращити клієнтський досвід та пришвидшити запровадження  технології автономного водіння», — сказав головний операційний директор і заступник генерального директора Хав’єр Варела.

«Нова HD-мапа Google розроблена спеціально для автовиробників на основі досвіду Google із картографування. Вона надає вичерпні дані про смугу руху та локалізацію. Саме це має вирішальне значення для роботи над наступним поколінням систем допоміжного та автономного водіння,говорить Йорген Беренс, віце-президент і генеральний директор Geo Automotive, Google. — Компанія посилює співпрацю з найкращими автовиробниками, такими як Volvo Cars, щоб покращити безпеку та комфорт водіїв у всьому світі».

У новому Volvo EX90 основна комп’ютерна система, розроблена на основі платформи NVIDIA DRIVE із програмним забезпеченням Xavier і Orin, оброблятиме дорожню інформацію, дані від lidar та інших датчиків.

Для безпечніших і прогнозованих подорожей, дані з HD-мапи Google поєднуватимуться з інформацією від усіх зовнішніх датчиків, зокрема lidar та програмного забезпечення від компанії Zenseact.

HD-мапа Google – це наступний крок до впровадження технології автономного водіння.  За допомогою вбудованого в дах lidar, радарів, камер і ультразвукових датчиків, авто ще краще розумітиме зовнішній світ. «Zenseact як лідер із розрозбки технології автономного водіння пишається партнерством із Volvo Cars і Google. Впровадження цієї інновації для допоміжного, а згодом і автономного водіння, допоможе запобігти зіткненням на дорозі», — відзначила Одгард Андерссон, головний виконавчий директор Zenseact.

HD-мапа Google буде доступна в автомобілях із Pilot Assist. Функція Pilot Assist від Volvo Cars може відрізнятися залежно від ринку, року випуску та моделі автомобіля.

Google та Google Maps є товарними знаками Google LLC.